Haber Sayfası

Hakiki deri sandalet alırken dikkat!

Vücudunuza plastikten yapılmış bir kıyafet giyermisiniz?
Peki ayakkabı?

Hakiki deri sandalet veya ayakkabı alırken dış malzemenin deri

olması kadar TABAN’ın ve ASTAR’ın deri olmasının önemini biliyor musunuz?

Hakiki deri diye aldığınız ayakkabının TABAN’ı deri değil ise hem paranız hem sağlığınız etkileniyor. Suni malzeme (genellikle PVC ve PU yani plastik) hava almadığından dolayı yazın veya kışın sıcaktan terleme yapar ve hava almasını engeller. Özellikle ayağınızın en çok temas ettiği Taban suni malzeme ise ayaklarınızı yakar, terletir ve rahatsız eder.

Suni ayakkabılar ve Hakiki Deri diye satılan ama TABAN’ı ve ASTAR’ı suni olan yani PVC ve PU olan açıkçası malzemesi plastik ve benzeri malzemelerden olan sandaletler ve ayakkabılar sürtünmeden ve sıcaktan dolayı ayağınızda nasırlara ve döküntülere sebep olur. Suni deri zamanla yumuşamaz ve sertleşir.

En Önemlisi ;

Bilim adamlarınca kanıtlanmıştır ki plastikten üretilen malzemeler Kanserojen maddeler içermektedir. Özellikle plastik maddelerin sıcak ve suyla temasıyla birlikte çok zararlı kanserojen madde olan Dioksin üretildiği kanıtlanmıştır. Sıcak ve ter ile birlikte kanserojen madde olan dioksin vücudunuza bulaşır. Dioksin bir kez beden girdikten sonra dışarı atılamaz.

Özellikle hamile kalmak isteyen anne adaylarının plastikten uzak durması uzmanlarca belirtiliyor. Çünkü plastik vb. maddelerin gebeliği zorlaştırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Ayrıca doğum öncesinde ve emzirirken yine plastik vb. benzeri maddelerden uzak durulması zararlı maddelerin yaratacağı hastalıkları önlediği tespit edilmiştir. 

Sağlıklı günler dileriz…

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.